De redactie van Eatly brengt je het leukste nieuws op gebied van eten en drinken! Vragen? Stuur dan een mail naar Redactie [at] Eatly.nl.
Chef Dennis Huwaë verhuisde vorig jaar met restaurant Daalder* naar Amsterdam-West om daar in een nieuw onderkomen zijn creativiteit de vrije loop te geven. Inmiddels is het tijd om terug te keren naar de plek waar het allemaal begon met het nieuwe restaurant Daalder Atelier. Daar kunnen gasten in het hoofd van de chef duiken en zijn creatieve vondsten als eerste proeven.
Over zijn creatieve proces zegt hij het volgende: “Mijn hoofd stopt nooit, weet je. Ik proef het al als ik het bedenk. Nieuwe combinaties van smaken. Nieuwe gerechten. In het proces dat ‘t ene receptuur perfect moet maken, krijg ik vier nieuwe ideeën voor ‘t volgende gerecht. Als ik werk aan dat ene bord dan vind ik direct een manier om een ander gerecht nog beter te maken. Het is een oneindig proces. Het stopt nooit.”
Creatief proces
Om gasten mee te nemen in dit proces en als eerste zijn nieuwe vondsten te laten proeven keert hij terug naar de plek waar het allemaal begon. Huwaë sluit aan: “In Daalder Atelier heb ik een kans om al die inspiratie te volgen. Om mijn meest creatieve gerechten te serveren en direct de reactie daarop te zien. Om steeds door te gaan. Want het kan – en ik wil – altijd beter.’
Lindengracht 90
Het is de plek waar alles ooit begonnen is en letterlijk het atelier van de chef. Waar er vroeger plek was voor 64 gasten is dat nu teruggeschroefd naar 36. Dat komt mede omdat de bar omgebouwd is tot plek waar Huwaë zijn kunsten kan vertonen. Hij zegt daarover: “Dat was altijd mijn droom. Minder gasten, zodat je écht persoonlijk voor ze kan koken.”
Zonder beperkingen
De filosofie van chef Huwaë is altijd een van zonder beperkingen geweest, dat is wat hij bij Daalder Atelier voortzet. “We verhuisden Daalder* om te laten zien dat fine-dining op hoog niveau niet gaat over wit tafellinnen en stijve bediening.
Niet over ‘hoe het hoort. Fine-dining is kleurrijk en eigen. Dat zie je aan de Postjesweg. Daar zoeken we met het team de grenzen op van wat een fine-dining-restaurant kan zijn. In het Atelier willen we duwen tegen de grenzen van wat culinair mogelijk is.”
Daalder Atelier is op woensdag t/m zaterdag geopend voor diner (€185) en op vrijdag en zaterdag ook voor lunch (€99).
Verder lezen over Amsterdam

Food11.10.2024
Chocolate Makers uit Amsterdam haalt zijn chocolade met een zeilboot

Hotspots25.09.2024
Leuk vegetarisch eten in Amsterdam doe je bij Vegitalian

Hotspots04.09.2024
Super Lyan: knappe cocktails zonder kapsones

Hotspots29.06.2024
Rosé Garden van Jansz: even weg middenin de stad

Hotspots01.05.2024
De 5 lekkerste gerechten van restaurant Bunk Amsterdam

Food14.04.2024
Amorino strijkt neer in Nederland: geen bolletjes, maar blaadjes

Hotspots19.03.2024
Taco Tuesday bij Celia: laat smaak het woord voeren

Hotspots04.03.2024
Bar Kartel biedt lokale gezelligheid met een goede keuken
Verder lezen over Restaurant

Hotspots09.01.2025
Hoe controleer je de reputatie van restaurants en hun menu’s

Tipt06.01.2025
De Catalaanse keuken, een ode aan smaak, traditie en gastvrijheid

Lifestyle27.12.2024
Creëer de perfecte tafelsetting voor oudejaarsavond

Lifestyle11.12.2024
TOZI Wine Tales: A Taste of Veneto komt er aan
De feestdagen vieren op z'n Italiaans
Tipt11.11.2024
Kerstdiners bestellen: gemakkelijk, smaakvol en stressvrij

Nieuws01.10.2024
Een tafel voor Twee tegen Eenzaamheid: vandaag kunnen ouderen gratis dineren

Hotspots25.09.2024
Leuk vegetarisch eten in Amsterdam doe je bij Vegitalian

Hotspots29.06.2024