De redactie van Eatly brengt je het leukste nieuws op gebied van eten en drinken! Vragen? Stuur dan een mail naar Redactie [at] Eatly.nl.
Aan het begin van de week hebben we al even gekeken naar Slovenië en de eerste Michelinsterren die daar zijn uitgedeeld. Dat was onderdeel van de nieuwe Michelin-gids waarin de culinaire hoofdsteden van Europa worden uitgelicht. In Krakau en Ljubljana hebben voor het eerst restaurants een Michelinster gekregen.
De ‘Main Cities of Europe’-gids bevat 1.850 restaurants in 39 steden in 23 landen. Ljubljana komt voor het eerst in de gids voor en in Oostenrijk zijn twee nieuwe restaurants met één ster. Ook op Krakau staat in de spotlight. Restaurant Bottiglieria 1881 ontvangt zijn eerste Michelinster en daarmee Krakau dus ook. Chef Przemysław Klima keerde na bijna 10 jaar terug in zijn geboortestad en kookt daar met het beste wat er voorradig is in Polen creatieve, moderne gerechten.
Vertraging
Internationaal directeur van de gidsen, Gwendal Poullennec, is blij dat de gids na enig uitstel is gelanceerd: “a de uitdagingen van de afgelopen drie maanden ben ik verheugd dat de vertraagde lancering van de MICHELIN-gids Hoofdsteden van Europa 2020 samenvalt met de geleidelijke heropening van restaurants in heel Europa na een ontspanning van beperkingen geïmplementeerd tijdens de pandemie. Deze nieuwe prijzen benadrukken het aanbod en de kwaliteit van restaurants verspreid over de landen van Europa. We weten dat gasten graag het plezier van uit eten gaan willen herontdekken. Ik weet ook dat onze teams van inspecteurs dezelfde opwinding delen en ik kijk er naar uit om weer uit eten te gaan en de passie en creativiteit van chefs aan onze lezers te benadrukken.”
Oostenrijk
Naast Slovenië en Polen is er ook van alles gaande in Oostenrijk. Daar hebben twee restaurants hun eerste ster gekregen: Apron en The Glass Garden. Het eerste restaurant is gelegen in Wenen en daar werkt chef Stefan Speiser vanuit een open keuken aan een moderne interpretatie van Oostenrijkse klassiekers. In Salzburg is The Glass Garden gesitueerd, waar je in een opvallende glazen koepel met prachtig uitzicht over de stad dineert.
In cijfers
In Europa zijn er op dit moment 24 driesterrenrestaurants, daarvan zijn er vier nieuw. Van de tweesterrenrestaurants zijn er dertien bijgekomen en dat zijn er nu 95. Eensterrestaurants kwamen er wat meer bij, 52, waardoor het totaal op 380 staat. Met 41 nieuwkomers is het aantal restaurants met een Bib Gourmand gestegen naar 253.
Verder lezen over Europa

Food16.01.2024
Eindelijk! Limburgse vlaai is nu een beschermd streekproduct

Drinks02.06.2023
In deze landen in Europa is een biertje het goedkoopst

Drinks18.04.2021
Causeway-collectie van whiskeymerk Bushmills komt exclusief naar Nederland

Food02.03.2021
Plantaardige voedingsproducent Meatless Farm breidt flink uit in Europa

Drinks27.02.2021
De 10 landen wereldwijd waar je in 2021 het goedkoopst een biertje drinkt

Nieuws18.01.2021
Dieven in Frankrijk gaan er met 560.000 euro aan flessen wijn vandoor

Hotspots17.01.2021
De vijf tofste bier-, wijn- en whiskymarathons van Europa

Nieuws15.01.2021
Italiaanse horeca in opstand: 70.000 restaurants vanavond weer open
Verder lezen over Restaurant

Hotspots09.01.2025
Hoe controleer je de reputatie van restaurants en hun menu’s

Tipt06.01.2025
De Catalaanse keuken, een ode aan smaak, traditie en gastvrijheid

Lifestyle27.12.2024
Creëer de perfecte tafelsetting voor oudejaarsavond

Lifestyle11.12.2024
TOZI Wine Tales: A Taste of Veneto komt er aan
De feestdagen vieren op z'n Italiaans
Tipt11.11.2024
Kerstdiners bestellen: gemakkelijk, smaakvol en stressvrij

Nieuws01.10.2024
Een tafel voor Twee tegen Eenzaamheid: vandaag kunnen ouderen gratis dineren

Hotspots25.09.2024
Leuk vegetarisch eten in Amsterdam doe je bij Vegitalian

Hotspots29.06.2024